Kanion Kolorado – ekstremalna przygoda dla szaleńców

Rzeka kolorado, która znajduje się w stanie Arizona w USA przepływa pomiędzy Wielkim Kanionem, który przyciąga wielu śmiałków chcących zmierzyć się z jego potęgą. Ta magiczna kraina stała się inspiracją nie tylko dla miłośników sportów ekstremalnych, ale również dla twórców filmowych. To tutaj kręcono zdjęcia do niemieckiego serialu ,,Klinika w Schwarzwaldzie”.

Spływ pontonem  

Ten szalony sport zwany jest przez amerykanów Whitewater rafting. Spływ zaczyna się spokojnie, a każdy podróżnik czuje się jakby nagle znalazł się w bajkowej krainie, gdzie w każdej chwili może pojawić się jakaś fantastyczna postać lub egzotyczny i tajemniczy zwierzak. Wielki Kanion Kolorado robi wrażenie na każdym przybyszu. Można tu podziwiać jaskinie, przepływa się w jarze, a noclegi odbywają się na przybrzeżnych polankach. Prawdziwa przygoda zaczyna się na tzw. bystrzach, gdzie trzeba zmagać się z falami i silnym nurtem rzeki. Uczucie strachu potęgują piękne, ale niebezpieczne wodospady. To wyprawa dla prawdziwych twardzieli.

Obozy przetrwania

Wielki Kanion Kolorado, to idealne miejsce dla samotników i ludzi, którzy uwielbiają zmagać się z dziką przyrodą. Oczywiście taki survival wymaga doświadczenia i właściwego przygotowania.
Bardzo dobrze jest tutaj rozwinięta infrastruktura związana z podróżowaniem. W wielu miejscach znajdują się punkty informacyjne oraz miejsca biwakowe i noclegowe. Jeśli chcemy nagle znaleźć się kilkadziesiąt kilometrów dalej, to możemy dojechać tam autobusem, a później znów zapuścić się w bezludną dzicz. Jesteśmy tylko my i piękna przyroda, która może być niestety niebezpieczna. Na terenie Wielkiego Kanionu żyją takie zwierzęta jak: pumy, skunksy, żółte skorpiony, jaszczurki, węże, lisy a także jelenie wirgińskie, owce kanadyjskie, wiewiórki i bobry.

Sporty nie tylko ekstremalne

Na terenie Wielkiego Kanionu znajduje się Park Narodowy. Na znajdujących się tam skalnych urwiskach można uprawiać wspinaczkę. Po ścieżkach i wyznaczonych szlakach warto również wybrać się na wycieczkę rowerową. Organizowane są także obozy biegowe po tym urozmaiconym terenie.

Wyprawa do Kanionu Kolorado jest wspaniałą przygodą, nie tylko dla osób szukających mocnych wrażeń, ale również dla tych którzy chcą podziwiać wspaniałe przyrodnicze widoki.

 

Autor: Jarosław Cieśla

Źródło zdjęcia

  • kanion kolorado: pixabay.com