Jakie gry na Play Station dla dzieci?

Konsole cieszą się zainteresowaniem na całym świecie i tylko, gdy powstają do nich nowe akcesoria bądź gry, to natychmiast zostają wypróbowane przez liczne grono pasjonatów. To rozrywka dla osób w każdym wieku: dzieci, nastolatków i dorosłych.

Gry na Play Station nie muszą jedynie opierać się na klikaniu padem do konsoli i wpatrywaniu w ekran, ale ze względu na coraz to nowsze rozwiązania, w tym np. wyposażenie w kierownicę w przypadku symulatorów bądź zestawy Kinect są w stanie poderwać graczy z wygodnych kanap i zmusić do zdecydowanie większego wysiłku.

To element pośredni między spędzaniem wielogodzinnych sesji biernie siedząc przed ekranem, a niezbędnym dla rozwoju ruchem. Połączenie tych dwóch elementów było dla twórców gier na konsole prawdziwym kluczem do sukcesu. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze gry ruchowe na Play Station dla dzieci.

Just Dance

To wspaniała gra dla prawdziwych pasjonatów tańca, którzy już od najmłodszych lat chcą rozwijać swoją pasję. W grze mamy do wyboru kilkanaście rodzajów tańca przy czym na ekranie wyświetlają się nam poszczególne ich kroki, które powinniśmy wykonać. W pojedynku mogą brać udział dwie osoby, które będą wykonywały ten sam taniec. Zwycięża ten, kto dokładniej odwzoruje jego poszczególne elementy. „Just Dance” to wspaniała rozrywka dla całej rodziny, a także dla najmłodszych, którzy czują, ze taniec stanie się ich drugą naturą.

Sing Star

Podobnie jak „Just Dance” to gra zaprojektowana z myślą o odkrywaniu młodych talentów. Większości przypomina ona tradycyjne karaoke, jednak w tej wersji została wzbogacona o dodatkowe elementy ćwiczące głos. Dzięki tej grze dziecko uczy się charyzmy i jednocześnie pozbywa się lęku przed wystąpieniami. Taka forma rozrywki to doskonałe przygotowanie do późniejszych wystąpień publicznych, szkolnych przedstawień i wielu innych okazji przy których Twojego dziecka nie sparaliżuje trema.

Fifa

Fifa to idealna gra dla chłopców, którzy chcieliby mieć wpływ na toczącą się na boisku grę. Wyzwala ona zazwyczaj wiele emocji, towarzyszą jej największe sukcesy i porażki, sylwetki znanych sportowców i na pewno z racji tego jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Doskonale sprawdzi się w przypadku młodych piłkarzy.

Źródło zdjęcia

  • play station: pixabay.com