Facet, jest i dba o siebie!

Facet nie powinien przejmować się swoim wyglądem – ten mit sprawia, że wielu mężczyzn daje sobie przyzwolenie na niechlujstwo. Wbrew takim kłamliwym opiniom każdy niezależnie od płci, wieku i majątku powinien troszczyć się o wygląd. To jak wyglądamy to nasza wizytówka. Przyciągnij mnie wyglądem, zatrzymaj charakterem – mówią współczesne kobiety. I mają rację.

Dziś dział z kosmetykami dla facetów w drogerii niemal dorównuje temu damskiemu. Współczesny mężczyzna jeżeli chce być szanowany i osiągać sukces, musi dobrze wyglądać, nie ma przeproś. Oczywiście ktoś eleganckiego, dobrze i z klasą ubranego faceta uzna za geja, ale to już jego problem, powodowany pewnie zazdrością. Naprawdę wciąż jest wielu facetów, którzy wolą zapachy „naturalne” a prysznic to dla nich smutna konieczność. Mięsień piwny uważają również za naturalność, bo przecież każdy ma. Niestety większość facetów nie dba specjalnie o siebie, argumentując to, że nie chcą być zniewieściałymi modnisiami, ale przecież jesteśmy facetami dla naszych kobiet, a one naprawdę wolą na co popatrzeć – tak, tak, nie różnią się w tym od nas.

Facet, do golenia!

Jeżeli chodzi o troskę o wygląd, to oczywiście najważniejsza jest twarz. Golenie zużytą jednorazówką nie wystarczy. Warto zainwestować w golarkę elektryczną, która nie dość, że goli dokładniej, to w ostatecznym rozrachunku będzie tańsza. Na goleniu nie kończy się pielęgnacja. Warto użyć kremu po goleniu a nawet kremu nawilżającego. To wszystko sprawi, że nie tylko poczujemy się lepiej, ale również będziemy wyglądać młodziej i atrakcyjniej. Zmarszczki wcale nie są oznaką statusu.

Perfumy

Po goleniu należy wybrać wodę toaletową albo perfumy. Te wcale nie muszą być najdroższe, ale warto też nie oszczędzać na zapachu. Wszak to jednej z najmocniejszych zmysłów człowieka. Dobre perfumy kupimy już za około 100-150 zł za 100 ml. Perfumy należy wybrać do własnego stylu i osobowości. Intensywny, mocny zapach to dobre rozwiązanie dla energicznych facetów. Dla domatorów, fanów zacisznych miejsc przyda się coś stonowanego o kojącym odcieniu zapachowym.

Strój

Przygotowane ciało wymaga odpowiedniego odzienia. Elegancki ubiór podkreśli swój status i pomoże ci w każdej strefie życia. Na randce, w biznesie, w rozmowie towarzyskiej, a nawet gdy zatrzyma się policja.  Chyba pamiętacie hasło z PRL-u – „Klient pod krawatem mniej awanturuje się”! Tak, stereotypy wizualne działają. Nie musisz od razu biegać do stylisty, ale warto spędzić wieczór i przejrzeć książkę o męskiej modzie, magazyn albo popularny, dobry blog. Zysk będzie nieporównywalnie większy niż poniesione koszty i czas zainwestowany.

Źródło zdjęcia

  • facet zadbany: pixabay.com