Ciekawe gry planszowe dla nastolatków

Tradycyjne gry planszowe odchodzą do lamusa, a w ich miejsce powstają nowe, wymuszające od graczy zdecydowanie większą aktywność, niż jak to było wcześniej. I pomimo, że tradycyjny Monopol bądź Chińczyk wciąż mają wielu zwolenników, to gry planszowe powoli przestają być jedynie statyczną rozrywką z wiadomym rozwiązaniem, zamiast czego coraz częściej kryją w sobie tajemnicę lub pozwalają na odkrycie nieznanych dotychczas cech charakteru. Tego typu gry dla nastolatków to doskonały pomysł na prezent urodzinowy bądź rozrywka na wieczór spędzany w gronie znajomych. Z tymi grami z pewnością nie grozi Wam nuda i pośpieszne opuszczenie imprezy!

Gry planszowe

  • Ego – to gra dzięki, której każdy nastolatek ma szanse na odszukanie samego siebie. Dzięki dość prywatnym pytaniom znajdującym się na wylosowanych kartach będzie mógł zadeklarować swoje poglądy/jakby zachował się w danej sytuacji/ zdefiniować swoje mocne i słabe strony, które w toku gry nie dość, że zostaną zweryfikowane to jeszcze poddane ocenie pozostałych graczy. Dla zbuntowanych nastolatków to doskonały sposób na przekonanie się, w jaki sposób oni sami siebie postrzegają, a jakie wrażenie wywołują na osobach ze swojego środowiska.
  • Scrabble – mimo że niektórym bardzo dobrze znane, to jednak Scrabble wciąż nie wychodzą z mody. Gra polegająca na tworzeniu słów z dostępnych liter to rozrywka dla osób pomysłowych i kreatywnych. Scrabble doskonale rozwijają zasób słownictwa, a także uczą zasad ortografii, więc to idealny prezent dla fanów języka polskiego. Czasami w trakcie zabawy mogą powstać naprawdę interesujące słowa, które będziecie musieli sprawdzić w powszechnie dostępnym słowniku. Gra ta zazwyczaj wywołuje wiele polemik i doskonale nadaje się dla nieco starszych i ambitniejszych graczy, ceniących umysłową rozrywkę.
  • Tajniacy: Obrazki – gry planszowe niosące ze sobą nutkę tajemniczości to zawsze dobry sposób na przyciągnięcie uwagi. W „tajniakach” mamy do czynienia z zaszyfrowanymi wiadomościami, sekretnymi miejscami spotkań i niejednoznacznymi skojarzeniami. To gra wymagająca precyzji w łączeniu faktów i inteligencji połączonej ze sprytem. Trzeba będzie się nim wykazać, aby ujść cało z opresji!
  • Palce w pralce – imprezowa gra wymagająca spostrzegawczości, a także spontaniczności i umiejętności „wrzucenia na luz”. Jej głównym elementem jest powtarzanie po pozostałych graczach przedstawionych na kartach ruchów, wykonywanych w wybijany w międzyczasie rytm. Ten, kto się pomyli i nazbiera karne punkty – przegra!

Źródło zdjęcia

  • gry planszowe: pixabay.com