Jak będą wyglądały laptopy przyszłości?

Urządzenie łączące „cztery” funkcje w jednym

Twórcy „rolltop” kierują swój produkt do projektantów, architektów, oraz wszystkich tych, którzy chcą mieć oryginalny gadżet. Twórcy tego projektu stworzyli niewiarygodne urządzenie:

  1. sprzęt jest łatwy do przeniesienia, wszystko zwija się w poręczną tubę o wymiarach 8 x 28 cm, którą można nosić na ramieniu lub schować w niemal każdą torbę, neseser czy plecak,
  2. rozwijając sprzęt na 3/4 otrzymamy 13″ laptopa,
  3. jeżeli rozwiniemy go do końca to będziemy mieli dość spory 17″ tablet,
  4. wykorzystując specjalną nóżkę zamienimy sprzęt w monitor, na którym spokojnie obejrzymy film.

Sam „rolltop” jest wyposażony w złącza USB, ładowania oraz potencjometr regulujący głośność, na tylnej ściance znajdziemy też rysik, który niejednokrotnie przyda się do pracy. Baza, na którą nawija się ‚rolltop” ma kamerę, głośniki, ładowarkę oraz specjalny mechanizm blokujący. Wszystko zgrabnie połączone w jedną całość.

Laptopy przyszłości

Zespół „rolltop” zaczął prace nad projektem w 2009 roku. Konstruktorzy na początku chcieli jedynie zbadać opinię potencjalnych użytkowników. Zainteresowanie było tak wielkie, że postanowili zrealizować projekt i uruchomić produkcję. Na samym youtubie prezentację obejrzało ponad 3,5 mln osób, ponad 20 tyś. osób napisało swój komentarz, 35 pism branżowych opisało produkt na swoich stronach.

Cena oraz konfiguracja sprzętu jest jeszcze nieznana, ale myślę że nie będzie to tani sprzęt, zwłaszcza jeżeli ma być traktowany jako fajny gadżet. Na chwilę obecną chłopaki zbierają fundusze w celu uruchomienia produkcji.

Laptopy przyszłości – rolowana elektronika

Koncepcja rolowanej elektroniki jest rozwijana już od jakiegoś czasu. Powoli pojawiają się pierwsze wyginane telewizory i komórki.

Może w przyszłości ktoś zrobi rolowaną komórkę, co byłoby genialnym rozwiązaniem, można by ją nosić na ręku jako bransoletkę, wyglądała by pewnie jak większy zegarek.

Źródło zdjęcia

  • laptop przyszłości: pixabay.com