Aplikacje na smartfony promujące zdrowy tryb życia

Aplikacje na smartfony promujące zdrowy tryb życia, wspomagające codzienne zakupy żywieniowe, a także gotowanie według dietetycznych przepisów skutecznie podbijają świat, a dodatkowo są synonimem każdej nowoczesnej kobiety. Aplikacji powstaje coraz więcej, jednak nie wszystkie z nich mogą liczyć na zdobycie popularności. Te najczęściej pobierane skutecznie pomagają w motywacji do treningu, robieniu racjonalnych zakupów spożywczych, a także gotowaniu smacznie, ale tez bez dodawania niepotrzebnych kalorii. Przedstawiamy tym samym najpopularniejsze aplikacje na smartfona z zakresu health&fitness, które sprawdzą się w każdym kobiecym smartfonie.

Apilkacje na smartfony:

 • Endomondo Sports Tracker

  To popularna aplikacja wspierająca osoby aktywne fizycznie. Kobiety uprawiające aktywnie bieganie, jazdę na rowerze, nordic walking czy nawet zwykły intensywny spacer z pewnością docenią jej użytkowość a także ciekawe opcje. To aplikacja, która pozwala na bieżąco zapisać postępy w treningu, a także pokazać najważniejsze statystyki takie jak pokonany dystans, spalone kalorie, tempo biegu, przebyty dystans itp.

 • Calorie Counter

  To aplikacja stojąca na straży ilości codziennie spożywanych kalorii. Dzięki niej skutecznie zmniejszysz ich ilość, tym samym redukując wagę. To rozbudowana aplikacja, która posiada w swojej bazie ponad pół miliona produktów. Co więcej przedstawia ona skład poszczególnych produktów, rozkładając je na poszczególne składniki pokarmowe. Innowacją jest możliwość skanowania kodów kreskowych produktów i poddawanie ich natychmiastowej analizie. W aplikacji można przechowywać również dzienniczek rejestrujący ilość dziennie spożywanych kalorii.

 • Period Tracker

  To zdecydowanie aplikacja przeznaczona dla płci żeńskiej. Pomaga śledzić regularność i występowanie cyklu miesiączkowego. Ponadto pozwala obliczyć dni płodne. Dodatkowo śledzi ona parametry towarzyszące wystąpieniu menstruacji takie jak wahanie wagi, nastroju, spadek koncentracji, temperatura ciała itp.

 • Fitness Buddy

  Nie stać Cię lub nie masz czasu na trening pod okiem profesjonalnego trenera? Już teraz możesz skorzystać z aplikacji zastępującej rzeczywistego trenera. Dzięki niej możesz zaplanować swój trening i skutecznie osiągnąć pożądany efekt, dzięki „kontroli” ze strony aplikacji.

 • Listonic

  To aplikacja, która pomoże usprawnić Twoje codzienne zakupy. Dzięki niej ułożysz kompletną listę, niezbędną w przygotowywaniu posiłków. Dzięki niej już nigdy nie zapomnisz żadnego produktu ze sklepowej półki.

Źródło zdjęcia

 • smartphone aplikacje: pixabay.com